Oficiální web vytrvalostního sportu v ČR

Světové jezdecké hry 2014, Normandie

Ve čtvrtečním vytrvalostním závodě WEG startovaly čtyři české dvojice. Naneštěstí se žádné z nich nepodařilo dostat úspěšně do konce. Bojovaly s nebezpečnou, náročnou tratí, výkyvy počasí a díky velkým prostojům ve veterinárních kontrolách také s nedostatkem času pro regeneraci koní. Tereza Kopecká s Armandou S závod opustily po první etapě, Magdalena Prikrylová s Shekelem a Petr Jadlovský s Rachel 4 po třetí etapě a Silvie Lorenzová s Razzií du Barthas po čtvrté etapě. Všichni naši koně i jezdci a ostatní členové týmu se do Čech vrátili v pořádku a zdraví a toho si vážíme nejvíce.
Na startu bylo 173 jezdeckých dvojic. Závod úspěšně dokončilo pouhých 38. Několik jezdců muselo být hospitalizováno a jeden kůň se zabil přímo na trati. Ze 33 týmů celého světa byly úspěšné pouze 3.


Zvítězil HE Sheikh Hamdan bin Mohamed Al Maktoum s klisnou Yamamah z UAE (prům. rychlost 19,678 km/hod). Druhé místo vybojovala Marijke Visser s Laizou de Jalima z Holandska. Třetí příčku obsadil Abdulrahman Saad A.S Al Sulaiteen s Koheilan Kincso z Qataru. V soutěži týmu se medaile rozdělily mezi: 1. Španělsko, 2. Francie, 3. Švýcarsko.

» WEG - individuální výsledky ; » WEG - výsledky týmů
Reportáž vysílaná na ČT4 Sport je k vidění také na internetu: » www.ceskatelevize.cz

Fotogalerie naleznete ve dvou albech:
» WEG - vstupní veteriny + skupinové fotografie
» WEG - závod


Jezdecký svátek, který se koná jednou za čtyři roky, bude zahájen v sobotu, 23. srpna 2014.
Vytrvalostní závod se pojede ve čtvrtek, 28.8.2014 v okolí zátoky Mont Saint Michel. Jezdce čeká náročná trať, o čemž se přesvědčili i dva naši jezdci při loňské pre-ride.

Českou republiku se vydá reprezentovat silná čtyřka ve složení:
* Petr Jadlovský - Rachel 4
* Tereza Kopecká - Armanda S
* Silvie Lorenzová - Razzia du Barthas
* Magdalena Prikrylová - Shekel


Všichni naši reprezentanti mají podporu špičkovými přípravky od firmy TRM (oficiální distributor pro ČR » www.ehorse.cz)

Podle došlých definitivních přihlášek (termín byl 14.8.2014) je přihlášen rekordní počet účastníků:
Celkový počet přihlášených zemí: 47
Počet zemí, které budou mít sestaven tým: 33
Počet jezdců: 173
Počet koní: 198

Na WEG 2006 v Cáchách byl dosavadní rekord o 159 jezdcích z 42 zemí světa.

Český tým se dále skládá z:
Šéf ekipy: MVDr. Mária Patschová Ph.D.
Veterináři ekipy: MVDr. Tomáš Frey, MVDr. Monika Najmanová
Asistent ekipy: Lada Hrabalová

O medializaci se postarají Michaela a Martin Litovovi ve spolupráci s Josefem Malinovským. Podrobné informace k vysílání v České televizi jsou na stránkách » www.jezdci.cz

Představíme si blíže naše reprezentanty:
Petr Jadlovský - český vytravalostní matador, několikanásobný Mistr ČR, mnohonásobný vítěz titulu Jezdec roku, držitel statutu Elitní jezdec FEI
S klisnou Rachel 4 letos absolvoval už dvě soutěže CEI*** 160 km. První v Bábolně, kde se umístili na 5. místě a získali Cenu kondice (rychl. 15,71 km/hod). Druhou šli v Kevelaer, kde si opět došli pro páté místo (rychl. 14,099 km/hod). Rachel 4 je desetiletá klisna, se kterou se Petr Jadlovský loni úspěšně zúčastnil i třídenního závodu na 228 km v Šamoríně.
Medailonek na serveru » www.equichannel.cz
Videomedailonek na serveru » www.equitv.cz

Tereza Kopecká - jezdkyně stáje JK Habrovany, Mistryně ČR 2014, na svém účtě má 30 vítězství ve vytrvalostních soutěžích, přičemž to 30. bylo právě spojeno s Mistrovským titulem. S arabskou klisnou Armanda S (14 let) závodí již od roku 2006. Spolu dosáhly na 13 vítězství a 4 Ceny kondice. Kvalifikační soutěž absolvovaly v Bábolně v roce 2013, kdy zvítězily v prům. rychlosti 15,037 km/hod. Druhým osudovým koněm Terezy je Tuzemec 13, se kterým si dojela pro letošní mistrovský titul a získala mnoho dalších vítězství.
Videomedailonek na serveru » www.equitv.cz

Silvie Lorenzová - jezdkyně stáje JK Habrovany, Mistryně ČR 2013. S arabskou klisnou Razzia du Barthas (9 let) se spojila až letos na jaře, kdy absolvovaly kvalifikační soutěž ve Fontainebleau v prům. rychlosti 19,503 km/hod.
Úspěchy na vytrvalostních tratích získávala v sedlech koní Modem 29 nebo Nanu 1. Letos se jí seznam rozrostl o jména Tozeur du Sauveterre, Lara S, Šiva 1 nebo Saga du Sauveterre.
Videomedailonek na serveru » www.equitv.cz

Magdalena Prikrylová - úspěšná na Mistrovství světa 2012 v Euston Park a na Mistrovství Evropy 2013 v Mostě, oba závody v sedle shagya arabského valacha Shekel (12 let). Spolu závodí od roku 2010 přičemž všech 16 závodů úspěšně dokončili a 5x získali Cenu kondice. Letos zvítězili v soutěži CEI*** 160 km v Kevelaer, kde také získali Cenu kondice (rychl. 15,283 km/hod).
Od letošního roku závodí Majda také s koněm Sherkel, polobratrem Shekela.
Medailonek na serveru » www.equichannel.cz
Videomedailonek na serveru » www.equitv.cz


Do Normandie odjede česká ekipa v sobotu, 23.8.2014. Odpočinek si koně i doprovod dopřejí v areálu závodiště v Cáchách. V pondělí ráno by měli dorazit na místo, ve středu je čekají vstupní veterinární kontroly a ve čtvrtek ráno odstartují v poli dalších cca 170 dvojic z celého světa.

O zajímavostech k světovým jezdeckým hrám se dočtete na blogu Míši Burdové:
» i-endurance.webnode.cz/svetove-jezdecke-hry